fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Fotografujemy » Dla siebie
9 października 2014
30 kwietnia 2020
Rafał Krasa

Njusy

Co u nas? RoundFlash (wielkie, wielkie dzięki!) wrzucił na fejsbuka zdjęcie, naszego zdjęcia wiszącego na stoisku Olympusa. Dobrze widać, że przynajmniej trzy osoby zainteresował ten kadr, ale nie tylko. Olympus Polska, zamieścił na swoim fejsbuku album ze zdjęciami, naszymi oraz innych polskich fotografów.

Fotopolis, zdając relację z targów, również zauważył obecność polskich akcentów:

„Olympus chwali się także dużymi wydrukami z plików z serii PEN i OM-D. Nas bardzo ucieszyła obecność Polaków wśród ambasadorów marki. Osobną kwestią jest możliwość zaobserwoawnia bardzo dużego postępu technologicznego firmy na wydrukowanych zdjęciach. Trzeba przyznać, że możliwości OM-D E-M5 czy OM-D E-M1 są zdecydowanie lepsze niż na przykład E-P1.”

Co prawda nie jesteśmy i nigdy nie będziemy ambasadorami żadnej konkretnej marki, również Olympusa, nie mniej absolutnie stoimy za tymi aparatami i uwielbiamy je. Jak powstały te kadry i przy pomocy czego, pokazaliśmy w filmie o Aleksandrze. Widzieliśmy te wydruki na żywo i trzeba przyznać, że robią ogromne wrażenie, nawet na nas samych. Z tak małego szkiełka, ilość detali jest wręcz niewiarygodna i mocno zaburza stabilność poglądów nawet największych skostnialców :)

My już planujemy kontynuację tych portretów i szykujemy z tym związaną małą niespodziankę, nazwijmy to, „filmową”. Będzie inaczej niż dotychczas i myślę, że wielu pozytywnie zaskoczymy :)

Co jeszcze? Przez kilkanaście ostatnich dni, każdą wolną chwilę poświęciliśmy na podrasowanie naszego bloga i stron tematycznych. Choć może nie była to rewolucja, na nowo przemyśleliśmy układ bloga i strony. Z najczęściej oglądanego fragmentu bloga usunęliśmy 300 pikselowy nagłówek, z gigantycznym logo, zwanym przez nas „księżycem”. W postach i stronach tematycznych ujednoliciliśmy czcionki i zastosowaliśmy bardziej czytelny krój. Delikatniejszą, mniej kontrastową szatą, staramy się kierować uwagę na kolorowe zdjęcia i nagłówki postów. Menu jest teraz bardziej logiczne, strona ładuje się dużo szybciej, a błędów w ogóle, jest mniej. Chętnie posłuchamy Waszych opinii – tu, na dole, w komentarzach. Jeśli są jeszcze błędy, też je chętnie poprawimy.

Pomimo, że strona wygląda teraz jakby wiele się zmieniło, na jakiś czas pozostawiliśmy stary nagłówek, który . Wystarczy kliknąć małą strzałkę w prawym górnym rogu strony głównej, a zabrzmią echa przeszłości. Przed nami jeszcze wersja mobilna, ale to z czasem, bo zupełnie nie mamy na nią wizji.

Tym samym zamknęliśmy pewien etap pracy, nadrobiliśmy zaległości i powoli bierzemy się za filmy. Są wstępne plany na trzy lub pięć i w opcji trzy, już zaczęliśmy je kręcić. Staramy się ciągle rozwijać formułę filmów i oto pierwszy raz w historii naszego blogowania, wypowiedzą się również inni. Zaczynamy od 081 Architekci, ale wciąż pamiętam o presetach :)

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, DR.prstDla siebie22 grudnia 201430 kwietnia 2020DR5000.com

DR.prst

Zgodnie z obietnicą złożoną przy okazji sylwestrowego wpisu z ubiegłego roku, wreszcie przygotowaliśmy presety! Zgodnie z tą samą obietnicą, presety dostali już Ci, którzy subskrybują nas na Youtubie i poprzez subskrypcje na stronie – byli pierwsi i nawet już ich używają! Dziś presety mamy już dla wszystkich, choć ciężko było je w ogóle utrzymać w tajemnicy i chyba nie bardzo to się udało ;)

Wszelkie informacje, zwłaszcza na temat pobierania presetów znaleźć można na stronie DR.prst i tam też serdecznie zapraszamy!

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, W druku!Dla siebie19 maja 201430 kwietnia 2020DR5000.com

W druku!

My dzisiejszy dzień spędziliśmy dość intensywnie, w pracy, ale nasze telefony informowały nas, że to już. Na łamach najnowszego wydania polskiej edycji Digital Photographer ukazał się dziś wywiad, z nami w roli głównej, w którym odpowiadamy o pracy bezlustrowcem. Polecamy z całego serca, bo chyba udało nam się powiedzieć kilka dość inteligentnych zdań – staraliśmy się! :)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Ludzie Woodstocku 2Dla siebie17 lipca 201630 kwietnia 2020Diana Krasa

Ludzie Woodstocku 2

Po całym dniu za kierownicą, wreszcie, przed chwilą wróciliśmy. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bo po raz drugi odwiedziliśmy Przystanek Woodstock. I znowu, to było tak samo cudowne wydarzenie jak rok temu! Z tą różnicą, że tym razem wiedzieliśmy czego się spodziewać i chłonęliśmy je dużo bardziej intensywnie. Tym razem byliśmy nie tylko obserwatorami, ale też uczestnikami. Może mało hardcorowymi, ale jednak. Okazało się, że wielu z woodstockowiczów rozpoznało nas i to nie jako DR5000, a jako tych, którzy w zeszłym roku paradowali po polu z ogromnym parasolem. Jeszcze rok lub dwa, a zasłużymy na własne zdjęcie, we własnej galerii „Ludzi (...).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *