fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Filmy o fotografii
5 grudnia 2017
30 kwietnia 2020
Rafał Krasa

Koniec świata

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Po publikacji filmu „Film cyfrowy” okazało się, że „świat już nigdy nie będzie taki sam”. Cały ten patos jest przesadzony, nie jesteśmy jakimiś influencerami. Nic się nie skończyło, a jedynie zaczęło coś nowego!

Wybaczcie nam, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze. Ten film miał pełnić rolę informacyjną, powstał po to, aby przede wszystkim pokazać zdjęcia analogowe, o które nie przestawaliście pytać oraz miał ostrzec o nowych kolorach. Nie był to nasz głos w dyskusji, a jedynie informacja i nie zrozumcie nas źle, ale nie chcemy uczestniczyć w tej dyskusji, jest niekonstruktywna i byłaby głucha z naszej strony dlatego zamknęliśmy komentarze pod publikacjami „Filmu cyfrowego”. Tam gdzie mogły zostać, zostały, ale nie będzie można dodawać już nowych komentarzy. Na przemyślenia mieliśmy kilka miesięcy, decyzja zapadła i jest ostateczna. Nie ma odwrotu, idziemy do przodu i żadna dyskusja nie będzie miała wpływu na bieg wydarzeń w tej sprawie.

Co się zmieniło? We wszystkich zdjęciach poza reportażami nie będzie żadnych zmian w ogóle. W reportażach technicznie nic się nie zmieniło, nadal DR.color3 to profil barwny, zbudowany na bazie profilu podstawowego, który u nas nazywa się DR.color1. DR.color3 przede wszystkim poprawia poszczególne kolory zapamiętane, neutralizuje balans bieli i otwiera cienie, które dotychczas jak czarna dziura połykały całą masę szczegółów. Przy okazji tych zmian wprowadziliśmy agresywną korekcję optyki (zaktualizowane profile obiektywów) i, co chyba najważniejsze, usunęliśmy paskudną winietę.

Dzięki tym zmianom nasze kolory są teraz lepsze, zdjęcia zyskały na świeżości, a kolory są bardziej naturalne – trawa ma kolor trawy, niebo kolor nieba, a skóry są skórzane. Jak bardzo? Poniższy film powinien rozwiąć wszelkie wątpliwości (porównanie dotychczasowych kolorów jakie były opublikowane na blogu, z kolorami po zmianach) i niech to będzie ostatni nasz głos w tej sprawie :) Zapraszamy na nowy stary reportaż ze ślub Niny i Chaza!

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Sony A7 III bez tajemnic”Filmy o fotografii8 marca 202014 maja 2020DR5000.com

„Sony A7 III bez tajemnic”

Wszelkie informacje na temat filmu „Sony A7 III bez tajemnic” zostały przeniesione na stronę produktu w naszym sklepie: https://sklep.dr5000.com/produkt-MOV0031.html.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dostępne są również inne nasze filmy: https://sklep.dr5000.com.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące filmów, sprzedaż oraz dostępu do wykopionych treści znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony”Filmy o fotografii26 listopada 201814 maja 2020DR5000.com

„Błysk wyzwolony”

Wszelkie informacje na temat filmu „Błysk wyzwolony” zostały przeniesione na stronę produktu w naszym sklepie: https://sklep.dr5000.com/produkt-MOV0026.html.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dostępne są również inne nasze filmy: https://sklep.dr5000.com.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące filmów, sprzedaż oraz dostępu do wykopionych treści znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Pol’and’Rock!Filmy o fotografii5 sierpnia 201830 kwietnia 2020Rafał Krasa

Pol’and’Rock!

Woodstock, Woodstock i po Pol’and’Rocku! Woodstocku już nie ma, ale to wciąż najbardziej żywa, najcudowniejsza i jedna z największych imprez na całym świecie! I choć bardzo, bardzo chcieliśmy tam być, ostatecznie nie było nas na tegorocznym Woodstocku Pol’and’Rocku. To złe wieści.

Są jednak też dobre :) Jest nam smutno, może wręcz przykro, że nie było nas na festiwalu, postanowiliśmy więc festiwal sprowadzić na nasz kanał. Od teraz „Czas relasku” staje się filmem ogólnodostępnym dla każdego i każdy, o dowolnej porze roku będzie mógł wrócić na Woodstock i zobaczy jak od zaplecza powstali „Ludzie Woodstocku” oraz „Ludzie Woodstocku 2”. (...).

3 komentarzy

Kamil
6 grudnia 2017

Jest naprawdę fajnie. Jak dla mnie w 95% poprawia kolorystyki jakości zdjęć. Mam wrażenie że czasem zieleń ale tylko w pomieszczeniach jak by traciła na kolorach ale trudno to ocenić jeżeli nie widziałem na żywo koloru np. zielonej bluzki ( 2.30sek w filmie lewy górny kadr w tle) Bardzo ładne kolory trudne do osiągnięcia przez wielu ….. !!! tak dalej DRowcy :)))))))))))))

6 grudnia 2017

Nowe kolorki zdecydowanie lepsze :) Zróbcie warsztaty z nieedytowania to przyjadę ;)

PIOTR
6 grudnia 2017

A no właśnie…kwestia odbioru kolorów to rzecz bardzo indywidualna. Choć trawa jakby bardziej naturalna to w starszej wersji przyjemniejsza w odbiorze. A z drugiej strony ceglany mur w nowej wersji ma ceglany kolor :) Czasami pokazuj emojej żonie dwie wersje kolorytyczne (nieznaczni się różniące) żeby ocenić która się bardziej podoba i zawsze wybiera odwrotnie niż ja…..