fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Fotografujemy » Fotografia ślubna
8 września 2014
30 kwietnia 2020
Rafał Krasa

Beata i Paweł – reportaż ze ślubu plenerowego

To chyba najdłuższy, jeśli chodzi o ilość zdjęć, wpis jaki kiedykolwiek opublikowaliśmy, ponad 150 zdjęć. Dlaczego? Dlatego, że Beata i Paweł tak nas sobą zainspirowali, że nie mogliśmy przestać. Biegaliśmy w tę i z powrotem jak oszalali, i nie mogliśmy się nasycić – emocjami, detalami, miejscem. Był to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych ślubów na jakich dane nam było fotografować. Beata, Paweł, wiedzcie, że dla nas to było jak dzień dziecka w lunaparku i wielce Wam za to dziękujemy! Wręcz mocno osobiście, cieszymy się Waszym szczęściem! :)

Od strony technicznej nic, poza zaszumionym, ale ostrym kadrem na ISO51200, ciekawego nie wydarzyło się. Daliśmy szóstą szansę Nocticronowi 42.5 mm f/1.2 i kilka zdjęć, między innymi słoneczne portrety, powstało przy jego użyciu. Fotografujemy nim częściej, ale to trudna miłość, zupełnie bez namiętności. Natomiast ja nie byłem w stanie odkleić się od Voigtlandera 17.5 i większość kadrów z perspektywą 35mm to właśnie „wojtek” :)

Miejsce: Pałac Zdunowo, Załuski
Kwiaty i dekoracje: Rock&Flowers
Zespół: Golden Band
Suknia Panny Młodej: Dom Mody Ślubnej MADONNA
Makijaż i fryzura: Dominika Renes
Garnitur Pana Młodego: Macaroni Tomato

fotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawa
fotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawa

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Aleksandra i Jakub – reportaż ślubny w stylu glamourFotografia ślubna30 lipca 201930 kwietnia 2020Rafał Krasa

Aleksandra i Jakub

Tak jak obiecaliśmy, pokażemy coś jeszcze z kategorii „fotografii ślubnej” i oto to coś jeszcze! Czeka nas jeszcze sesja portretowa, ale już dziś zapraszamy na reportaż z przepięknego ślubu Aleksandry i Jakuba! To uczta dla oka i nie nasza w tym zasługa! ;)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Patrycja i Robert – reportaż ślubny w stylu glamourFotografia ślubna23 maja 201930 kwietnia 2020Rafał Krasa

Patrycja i Robert

Warsztaty, nowy sprzęt, a w przyszłym roku ogromny przewrót w Diany życiu! W tym wszystkim na blogu zabrakło nieco miejsca na reportaże ślubne, ale cały czas fotografujemy i to z ogromną energią! O sprzęcie powiemy niebawem na Youtubie, a dziś zapraszamy na reportaż z przepięknego ślubu Patrycji i Roberta, który tak przepięknie zorganizowała Paulina z ONE. Zapraszamy! ;)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Podwójnie nagrodzona sesja na IslandiiFotografia ślubna10 grudnia 201830 kwietnia 2020DR5000.com

Podwójnie nagrodzona sesja na Islandii

Wspaniałe wieści! W jesiennym konkursie ISPWP zajęliśmy 3. i 4. miejsce i to w tej samej kategorii! Cieszymy się niezmiernie, bo dawno nie było nas w ISPWP, a jednak wciąż jesteśmy w stanie pojawiać się pośród najlepszych z najlepszych ;)

38 komentarzy

Karolina
8 września 2014

Śliczna Pani Młoda :)

pawel_uk
8 września 2014

WOW!!!! Tak jak już kiedyś pisałem, może nie jesteście najepszymi fotografami, ale niech ktoś pokaże mi lepszych!!! Nie ma!!! Coś pieknego.

Dominika W.
9 września 2014

Zasługa pochodzi od obu stron .Od Państwa Młodych że tak wszystko pięknie zorganizowali I od doświadczenia fotografów że ich okiem estetyką i gustem uchwycili I detale, parę młodych na pierwszym planie, oraz gości weselnych za parę lat takie zdjęcia, jak skarb będzie co wspominać ,a chciałam powiedzieć że będzie łatwo coś sobie przypomnieć bo wszystko jest na fotografiach .Uwielbiam obserwować waszą prace.

GENTLEMAN
9 września 2014

„Nocticronowi 42.5 mm f/1.2” które to kadry? I dlaczego to taka trudna miłość.

dr5000
9 września 2014

Ze 100% pewnością – słoneczne, te ciaśniejsze. Trudna, bo z jednej strony jest dość ostry (choć o wiele miększy niż M.Zuiko 75mm) i bardzo wysokiej kultury, do tego jasny. Z drugiej strony jest toporny, wielki, ciężki, drogi i głębią nie zbliża się do pełnej klatki, tak jak M.Zuiko 75 czy Voigtlander 17.5. W kontekście M.Zuiko 45 nie ma, pomimo zera na końcu ceny, żadnej różnicy w głębi. Bardzo nam głupio mówić źle o obiektywie tej klasy, ale tak jak napisałem we wpisie, nie pokochaliśmy go szczególnie. Zrobimy o tym większą publikację.

GENTLEMAN
9 września 2014

Dzięki za informacje, posiadam EM-1 przymierzam się do stałki M.Zuiko, rozbieżność cenowa jest duża ale przynajmniej wykluczyłem inne marki, takie jak Nocticronowa. Czekam z niecierpliwością na kolejne cenne publikacje od DR5000 :D

9 września 2014

Jak zawsze świetna robota! A ślub, cóż, chyba marzenie każdego fotografa, przepiękna sceneria, detale, dosłownie wszystko! :)

9 września 2014

Piękny reportaż obejżałem z prawdziwą przyjemnością
pozdrawiam

wentyl
9 września 2014

PIĘKNIE PIĘKNIE
GRATULACJE

KubaZ
9 września 2014

Bardzo fajne kadry, a kolory dla mnie bajka :) … i mam pytanie właśnie o kolory…jak uzyskujecie tak ładne, naturalne kolory zwłaszcza skóry ? (wiemy ze nikon ma z tym kłopoty) …kiedyś za czasów d700 był profil d2x który dawał rade ale jak to zrobić w d800 bo chyba na nich pracujecie… czy to kwestia zmniejszenia nasycenia pomarańczowego, żółtego ?

dr5000
9 września 2014

Dzięki! To co widzisz to D700, D800 i E-M1, a to chyba najlepszy dowód, że nie ma gorszych i lepszych korpusów, jeśli chodzi o kolory. Tak samo profilowaliśmy mityczne 5D :) Będzie o tym film, o ile znajdziemy chwilę…:P

KubaZ
10 września 2014

…hmm to nie ma sensu zmieniac na 5d? … mimo wszystko ze tak bardzo lubie puszki Nikona to kolory mnie czasem dobijaja i dlatego pomyslalem o 5d…bo kiedys go mialem przez chwile i kolory byly swietne, tylko kolory :-P

dr5000
10 września 2014

To o czym piszesz to nie jest zasługa Canona 5D, a obiektywów jakie podpina się do tego korpusu. Plastyka wpływa na odbiór, a jakość szkła na PROPORCJE kolorów. Podświadomie mówisz pewnie też o kontraście barwnym i tym monochromatycznym. Ciepły obiektyw dodaje żółtego, czerwonego, ale nie równomiernie to wpływa na różne barwy jakie rejestruje matryca. W zależności od obiektywu obraz może być wręcz bardziej lub mniej kolorowy. Gdybym dziś startował raz jeszcze i zależałoby mi na kolorach, zacząłbym od fortuny na optykę :)

Adi
16 lutego 2015

…jednak częściowo to też kwestia puszki… chociażby odchylenia w interpretacji prawidłowego balansu bieli (w testach fotopolis jest że Canony wraz z Olympusami mają, albo do niedawna miały najmniejszy błąd tego typu – podawany w procentach)

DR5000.com
16 lutego 2015

Nie, sprofilowane RAWy mają identyczne kolory, te same wartości balansu bieli – niezależnie od modelu aparatu oraz marki.

Krzyś
8 lipca 2015

Jak zawsze świetne. Światło w tych wieczornych chyba nieosiągalne dla mnie…
Przypadkiem nie wiecie gdzie jeszcze można kupić leciwego d700??

DR5000.com
9 lipca 2015

Dzięki! Światło to tylko kwestia pracy, osiągalne dla każdego – im więcej czasu poświecisz, tym bardziej precyzyjnie i konsekwentnie będziesz je zauważał. D700 znajdziesz na Allegro, po wakacjach z pewnością będzie ich więcej. Ale przemyśl to trzy raz, bo to aparaty nawet 8 letnie i wszystkie są jak mumie (stare smary, stare sprężynki, sparciałe gumki, uszczelki, zużyte baterie). To potencjalnie cała masa kłopotów :)

Krzyś
14 lipca 2015

Wobec tego co wybrać?? D600?? NA d810 mnie nie stać :(

9 września 2014

Będzie o tym film, o ile znajdziemy chwilę…:P
– profiluję D700, D300, D300S i nie doszedłem do takich kolorów – wiem ze kręcicie profile jeszcze po CC proszę wiec znajdzcie czas na pokazanie jak to zrobić.

dr5000
10 września 2014

Tak, będzie film o pracy z kolorami, ale nigdy, przenigdy nie mamy zamiaru mówić jakie konkretnie operacje wykonujemy. Powodów jest kilka. Po pierwsze nasze kolory to nie jest stała, w zasadzie cały czas je edytujemy, a dla różnych korpusów i obiektywów, różnie. Po drugie, każdy widzi to inaczej i KubaZ pisał o żółtym, a my tego wcale nie widzimy, za to dla nas ważny jest np. balans bieli, kąt światła. Po trzecie, nie chcę tworzyć naszych klonów, to zabiłoby kreatywność – to tak jakbym powiedział, że „trzeba fotografować jasnymi teleobiektywami”, a po drugiej stronie siedzi świetny reportażysta, ze świetną 35tką i zamienia ją na sportową 200tkę. Po czwarte, to że coś my robimy, to nie znaczy, że to poprawny sposób i nie chcemy rozsiewać bzdur.

Podawanie gotowych liczb to ta sama sytuacja, co podawanie EXIFów. Tak, zdjęcie powstało na czasie 1/250 i przesłonie f/1.8, ale jakie to ma znaczenie? My uważamy, że żadne :)

10 września 2014

Dołączę się do prośby i jakieś porady odnośnie uzyskiwania tak naturalnych kolorów. Może jakieś warsztaty właśnie w tym temacie? Pozdrawiam.

10 września 2014

RAFAŁ, WŁAŚNIE CHODZI MI O ZASADĘ A NIE GOTOWY PRZEPIS, NIE CHCĘ BYĆ KLONEM BO TO NIEMOŻLIWE, KAŻDY REAGUJE INACZEJ I KADRUJE INACZEJ.
CO DO WARSZTATÓW TO POPIERAM. ,,Może jakieś warsztaty właśnie w tym temacie? „

szarfo
11 września 2014

Moglibyście zdradzic jakim obiektywem wykonaliscie te oto cudne zdjęcia ?? http://postimg.org/image/pb4r5ubcb/ Szukam szkła pod nikona do portretów oraz detali, ktore to szkło da mi piękny bokeh i mala GO. Może coś polecicie ciekawego ??

dr5000
11 września 2014

Dziękuję! Te zdjęcia to M.Zuiko 75 f/1.8 i/lub Nikkor 70-200 f/2.8 VRII oraz za pewne Nikkor 58 f/1.4G. Do detali my używamy Tokiny 100 f/2.8. Jeśli potrzebujesz portretówki z pięknym bokehem i musi to być Nikkor, 135 f/2 DC wręcz poślubisz :)

Najcudniejszy jednak bokeh w portrecie ma Zeiss 135 f/1.8 ZA i z A99 to najpiękniejsza plastyka jaką ludzkość widziała :)

Adi
16 lutego 2015

…a z A7s? :)

Krzyś
12 sierpnia 2015

Czy faktycznie Nikkor 58 f/1.4G jest tak słaby optycznie ze go używacie. Już nie wiem komu wierzyć. Testom na optycznych czy doświadczonym fotografom. A może ma coś innego????

DR5000.com
12 sierpnia 2015

Nikkor 58 f/1.4G to najlepsza „piędziesiątka” jaką świat widział. Jest charakterystyczna, a suche testy biorą pod uwagę pojedyncze parametry. Ostrość to jeden parametr, który w dużej mierze usuwa wszelką plastykę i magię obrazu. Ostrość nie ma znaczenia ani w druku, ani na fejsbuku, ani na telewizorze, ale plastykę widać zawsze. To jakby ganić ryby za dystorsję. Raz jeszcze – 58ka to najlepszy obiektyw w swojej klasie, wart każdej jednej wydanej złotówki.

szarfo
11 września 2014

Wielki dzięki za info. Jeszcze raz gratuluje wiedzy i umiejętności. Pozdrawiam

ARek
12 września 2014

Zachwyty nad naturalnością kolorów są tu chyba nie na miejscu. Ta kolorystyka nie jest naturalna, czy widział ktoś kiedyś takie nasycenie barw w naturze? Ja już trochę żyję i nigdy i nigdzie nie widziałem. Ale trzeba przyznać , że kolory są przepiękne i coraz lepsze w Waszym wykonaniu. Jak znam życie to nigdy nie zdradzicie konkretów jak. Ale nie mogę nie zapytać jak … Jakie kolory są kluczowe?
Cały set bajeczny … Oglądam i oglądam i … Nie mogę spać po nocach :-).

kgkris
15 września 2014

…pojechaliscie na maxa z moim uczuciem zazdrości, oczywiscie tej pozytywnej. Pozdrawiam i więcej sukcesów życzę….

Pawel
15 września 2014

Mnie ciekawi co innego. To ślub plenerowy przy pełnym słońcu i bezchmurnym niebie? Jak rozjaśniacie cienie w takich sytuacjach? Ja mam zawsze gigantyczne różnice między światłami i cieniami, pomiędzy liści wdzierają się promienie i robią setki świetlnych placków a na Waszych zdjęcia wygląda to jakby były różnice z 1EV między światłem słonecznym a cieniem. Chyba że rozwiesiliście nad gośćmi wielkie prześcieradło ;)

10 października 2014

Sukienka Panny Młodej przepiękna!

25 października 2014

super reportaż gratuluje

23 grudnia 2014

Świetna robota, super Kadry, świetnie uchwycone emocje.

Gratulacje i pozdrawiam,

3 lutego 2015

Kadry bardzo piękne, dobrze uchwycone emocje młodych i gości.
Pozdrawiam,
Łukasz

rs
12 maja 2015

Generalnie lubię oglądać wasze zdjęcia bo przyciągają oko lecz tutaj ten reportaż jakoś nie wciąga mnie do końca.

kajtec
8 czerwca 2015

Zauważyłem zdjęcie zaszumione…Ogólnie bywa ,że musicie odszumić?

23 lutego 2016

Jak zwykle zdjęcia pierwsza klasa. Świetny reportaż …macie talent!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *